Podhale Region

Czwartek, 22 marzec 2018

Ostatnia aktualizacjaŚr, 21 Mar 2018 9pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Historia i Edukacja

Reklama

130 lat Szkoły w Ratułowie i 10 lat Patrona

GMINA CZARNY DUNAJEC. Szkoła Podstawowa im. ks. prof. Józefa Tischnera w RDSC04604 wynikatułowie obchodzi w tym roku 130 rocznicę powstania. Dziś w Szkole odbyła się uroczystość przygotowana nie tylko z okazji jej 130 rocznicy powstania, ale i 10 rocznicy nadania Szkole patrona - ks. prof. Józefa Tischnera.

XII Festiwal Nauki – magia chemii, fizyki, teleinformatyki i warsztaty antysmogowe

festnaumar18NOWY TARG. Skromnie licząc, ponad 1000 młodych osób przewinęło się przez stoiska i zajęcia warsztatowe XII Festiwalu Nauki w Zespole Szkół Technicznych i Placówek. Ta forma popularyzacji różnych dziedzin techniki – również nowinek interdyscyplinarnych - cieszy się dużym i zasłużonym zainteresowaniem. Tego roku program Festiwalu wzbogaciły warsztaty antysmogogowe.

Obietnica wsparcia ministra i poseł dla Podhalańskiej Uczelni

NOWY TARG. Poseł Anna Paluch oraz wiceminister Sportu i Turystyki Jarosław Stawiarski spDSC08720 wynikotkali się dzisiaj z Kolegium Rektorskim Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu na czele z rektorem i profesorem PPWSZ ks. dr hab. Stanisławem Gulakiem.

Uczniowie Goszczyńskiego w Szwajcarii

NOWY TARG. W dniach 2-9 marca 2018 roku trzynaścioro uczniów GoszczyńskiegIMG 4133 wyniko wzięło udział w 13 wymianie językowej z College de Gambach we Fryburgu, w Szwajcarii.

Biblioteka PPWSZ otwiera studentom okno na świat

NOWY TARG. Uczelniana biblioteka Podhalańskiej Państwowej Wyższej Sz20180309 101135koły Zawodowej czynnie obchodziła Międzynarodowy Tydzień Książki Elektronicznej. Tak promowała tzw. e-czytelnictwo wśród studentów „Podhalanki”, zachęcając ich do korzystania z elektronicznych książek.

XIV Edycja „Młoda Krew ratuje życie”- III miejsce Goszczyńskiego

NOWY TARG. W Krynicy Zdroju w ubiegłą sobotę odbyła się „Małopkrew wynikolska Gala Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża”. W trakcie tego wydarzenia miało miejsce między innymi podsumowanie XIV edycji programu ,, Młoda Krew ratuje życie”.

II Wystawa Modeli Redukcyjnych – miniaturowe skrzydła i wielka historia

modelwyst18NOWY TARG. Ambitne wyzwanie podjęła Grupa Modelarska Nowy Targ wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury, organizując w jego holach na parterze II Wystawę Modeli Redukcyjnych. Ponad 150 frapujących miniatur, do tego figurki systemów ze świata fantasy, dioramy, „surowe” modele i świetne zdjęcia latających maszyn - będzie tam można oglądać do końca marca. Podziwianie wystawy to równocześnie udział w niezwykłej lekcji historii lotnictwa i historii II wojny, która przyniosła chwałę polskim dywizjonom lotniczym.

„Podhalanka” patronuje Pienińskiemu UTW

NOWY TARG. Rektor i prof. Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej ks. dr hab. Stanisław Gulak w imieniu Uczeni zawarł porozumienie z Stowarzyszeniem Pieniński Uniwersytet III WiekuDSC08759 w Szczawnicy, reprezentowanym przez prezes zarządu UTW Szczawnica Annę Ziemiańczyk. Tym samym od dnia podpisania dokumentu Podhalańska Uczelnia objęła patronat naukowy nad UTW.

Ponieważ żyli prawem wilka…

wyklet18NOWY TARG. Msza św. w murach kościoła św. Katarzyny rozpoczęła nowotarskie obchody Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych. Inicjatywa upamiętnienia ofiar desperackiej walki o suwerenność państwa wyszła, jak zawsze, od Grupy Mieszkańców PAMIĘĆ we współpracy z najstarszą miejską parafią. W obchodach uczestniczyły delegacje władz miasta i powiatu, poczty sztandarowe szkół podstawowych i I Liceum im. Seweryna Goszczyńskiego.

Finał Małopolskiego Konkursu „Śladami niezłomnych. Witold Pilecki i August Emil Fieldorf „Nil” dla Goszczyńskiego

NOWY TARG. W Finale V edycji Małopolskiego Konkursu „Śladami niezłomnych. niezlomni ILO ntWitold Pilecki i August Emil Fieldorf „Nil”” rozegranym 16.03.2018 roku w Oświęcimiu miejsca na podium zgarnęli uczniowie I LO im. S. Goszczyńskiego w Nowym Targu. Miejsce pierwsze zajął Arkadiusz Guzik z klasy 2d, a miejsce trzecie Marcin Lenart z klasy 3g.

Ostatnia szansa, by zdobyć zawód farmaceuty

Tekst promocyjny. NOWY TARG. To już ostatni dzwonek, aby zapisać się na kierunek TECHfarmaclut18NIK FARMACJI. Od kolejnego roku szkolnego 2018/2019 dla tych, którzy chcą zostać farmaceutami pozostają jedynie studia magisterskie!

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama