osrodekzdrowia bialydunajec PODHALE. Plebiscyt Hipokrates Małopolski 2018 ma wyłonić najlepiej ocenianego przez pacjentów lekarza rodzinnego roku, lekarza pediatrę, pielęgniarkę, położną, lekarza stomatologa oraz przychodnię. Na Podhalu na razie najwyżej uplasował się ośrodek zdrowia w Białym Dunajcu oraz jego od blisko 20 lat szefowa - doktor Małgorzata Szczerba.

Nowoczesny i przyjazny dla pacjentów ośrodek zdrowia w Białym Dunajcu działa od początku 2014 roku. Jego budowa była niezbędna bowiem stary ośrodek, zbudowany w czynie społecznym w czasach komunizmu, nie spełniał nowych wymogów niezbędnych dla współczesnych placówek zdrowia i wiele razy był jedynie dopuszczalny warunkowo do dalszego funkcjonowania. Kilka razy podejmowano co prawda próby opracowywania programów dostosowawczych, niestety bezskutecznie. Klatka schodowa była za wąska i nie udało się też placówki dostosować dla potrzeb niepełnosprawnych. Ośrodkowi groziło zamknięcie. To dlatego zapadła decyzja o budowie nowoczesnej placówki. Powstała ona na gminnych gruntach, w centrum wioski, niedaleko kościoła. Na parterze jest rejestracja i gabinety, piętro jest przeznaczone dla personelu. Budynek jest też ekologiczny - ogrzewany geotermalnie. Jest też przyjazny dla niepełnosprawnych i matek z dziećmi. Przed 4 laty ośrodek świętował swój złoty jubileusz istnienia.

W powiecie tatrzańskim najwyżej uplasował się jako ośrodek zdrowia ten w Białym Dunajcu oraz jako lekarz rodzinny, jego szefowa od blisko 20 lat doktor Małgorzata Szczerba. Na razie w kategorii pediatra prowadzi - Joanna Sieciarska-Wysłouch, w kategorii lekarz stomatolog - Karolina Zakrzewska, pielęgniarka - Lech Przybylski, położna - Magdalena Orawiec.

Z kolei na terenie powiatu nowotarskiego na razie nie oddano głosów na lekarza rodzinnego, z kolei wśród pediatrów prowadzi - Marta Serwin, wśród lekarzy stomatologów - Marta Szurmiak, pielęgniarek – Danuta Kapica, wśród położnych - Elżbieta Hajnos najwięcej głosów zdobyła przychodnia - NZOZ Centrum Stomatologii Dominik w Rabce-Zdroju.

Plebiscyt organizuje Gazeta Krakowska, a głosowanie sms na szczeblu powiatów trwa jeszcze do 10 października do godziny 21, potem jest to na szczeblu wojewódzkim. Pełne informacje są na stronie tejże gazety.
https://gazetakrakowska.pl/hipokrates-malopolski-wazne-informacje-dla-nominowanych/ar/13450053