Podhale Region

Niedziela, 18 marzec 2018

Ostatnia aktualizacjaPn, 19 Mar 2018 4am

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Nasze sprawy Oddali krew przy Parafii Maryi Panny Królowej Polski w Cichem - Miętustwie

Reklama

Społeczeństwo

Oddali krew przy Parafii Maryi Panny Królowej Polski w Cichem - Miętustwie

22172033 1429856127134839 423082312 o 20171002 2027054851 wynik

GMINA CZARNY DUNAJEC. Az 55 osób oddało krew w Miętustwie. Akcja już po raz kolejny była prowadzona przy Parafii Maryi Panny Królowej Polski w Cichem - Miętustwie przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie, oddział w Zakopanem oraz Tatrzańskie Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi.

Jan Paweł II mówił: „Oddawać własną krew dobrowolnie i bezinteresownie, to gest o wysokiej wartości moralnej i obywatelskiej. To dar Życia. Niech dawcy krwi, którym należy się wdzięczność wszystkich, będą coraz liczniejsi we wszystkich częściach świata“.

Łącznie krew oddało 55 osób – 24,75 litrów. Krew mogły oddać osoby od 18 do 65 roku życia, niebędące chore ani w trakcie leczenia, osoby, które w ciągu 24 godzin nie były pod wpływem alkoholu.

- Serdecznie dziękuję wszystkim obecnym za wsparcie, za to że pomoc bliźniemu nie jest Wam obca. Już dzisiaj zapraszam na kolejne akcje w Miętustwie, a także w innych miejscowościach. Nie liczy się gdzie, ale liczy się fakt pomocy przez oddanie krwi – mówił Krzysztof Leja z Tatrzańskiego Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi.

Akcję wspierali: członkowie Ochotniczych Straży Pożarny Ciche Dolne, Ratułów Dolny, Czerwienne Dolne i Stare Bystre, oddziału Związku Podhalan w Miętustwie i grupy motocyklowej „Pasja i Wiara” z Miętustwa, a także firm: zakład fotograficzny DRI Foto z Czarnego Dunajca i Katarzyny Podczerwińskiej – Głowacz z Podczerwonego, wytwarzającej ciasta, torty i wypieki na różne okazje.

fot. Krzysztof Leja

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama