Podhale Region

Niedziela, 25 luty 2018

Ostatnia aktualizacjaSo, 24 Lut 2018 8pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Nasze sprawy

Reklama

Społeczeństwo

Ludzie – nie łapcie Stefana! Bocianowi jednak można pomóc

bocian181NOWY TARG. Nadchodzi fala mrozów. Spodziewane spadki temperatur mogą nocami sięgnąć – 20 stopni stopni C. Czy to wyrok śmierci na bociana, który postanowił tego roku nie odlecieć w cieplejsze rejony ze swoimi pobratymcami i bytuje w rejonie Białego Dunajca?

Czterodniowa zbiórka krwi – dla chorych i ofiar wypadków

spokrew18POWIAT NOWOTARSKI. Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu oraz Klub HDK Kropla działający przy Międzynarodowym Stowarzyszeniu Policji IPA Region Nowy Targ zapraszają wszystkich do udziału w ogólnopolskiej akcji „SpoKREWnieni służbą” w hołdzie Żołnierzom Wyklętym.

Kolędowanie w „dwójce”, czyli dusze wrażliwe, serca otwarte

dwojkol181NOWY TARG. Dźwięki staropolskich, ale i współczesnych kolęd rozlegały się w piątkowy wieczór z sali gimnastycznej „dwójki”. Szósty już raz Szkoła zaprosiła młodszych i starszych na wspólne „Kolędowanie – duszy uwrażliwianie”. Radowanie serc śpiewem i przyjściem Zbawiciela połączone było z akcją charytatywną na rzecz dzieci ze zrujnowanej wojną i trzęsieniem ziemi Syrii.

Złote Gody pełne radości i niespodzianek

GMINA CZARNY DUNAJEC. 28 par obchodziło w tym roku na terenie czarnodunajeckiej gminy uroczyście obDSC 9911chodziło złote gody. Świętowało więc 50-lecie wspólnego pożycia małżeńskiego. Małżonkowie otrzymali medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Były gratulacje i podziękowania oraz kwiaty i okolicznościowe upominki.

Workshop Know-How - Back to Basic

PODHALE. Około 40 osób z Podhala przystąpiło do kilkugodzinnego egzaminu Workskrav maga wynikhop Know-How Back to Basic z zakresu White Belt 1-3 organizowanego przez Polską Federację Krav Maga i Szkołę Walki Savbor.

Dzień Babci i Dziadka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rokicinach Podhalańskich

GMINA RABA WYŻNA. Dnia 19.01.2018r w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w RokicIMG 7295 wynikinach Podhalańskich wszystkie przedszkolaki i dzieci z klas I, II, III wspólnie obchodziły Święto Babci i Dziadka.

Porządkowanie reklamowego chaosu może być kosztowne... Jutro spotkanie z mieszkańcami

reklamyproj18NOWY TARG. Rada Miasta przymierza się do kroku w kierunku porządkowania reklamowego chaosu. Operacja może być konfliktogenna i kosztowna – zarówno dla podmiotów umieszczających reklamy, jak i dla wynajmujących pod nie teren lub powierzchnie. Gabaryt wielu reklam trzeba będzie zmniejszyć, w wielu przypadkach – oddalić je od krawędzie jezdni. Zakazane mają być jaskrawe kolory i efekty świetlne. Jutro, w piątek 25. stycznia magistrat zaprasza na konsultacje społeczne projektu uchwały. Niestety, w porze niedogodnej dla osób pracujących, bo o godz. 13.00.

Na czele OPS-u - zmiana

OPS18NOWY TARG. Stanowisko dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej piastuje teraz Agnieszka Zmarzlicka. Zastąpiła ona Barbarę Paluch, która po ośmiu latach kierowania OPS-em przeszła na emeryturę. Do tej pory byłą jej zastępczynią.

X Jubileuszowy Zimowy Bal u Starosty – dla Fundacji „Szczęśliwe Jutro”

image004POWIAT NOWOTARSKI. W minioną sobotę w restauracji „Góralsko Strawa” w Nowym Targu odbył się
jubileuszowy - X Zimowy Bal u Starosty Nowotarskiego, podczas którego
zbierano środki na rzecz Fundacji Szczęśliwe Jutro.

III Bal Burmistrza: latynoskie rytmy i gorące serca

balburm18NOWY TARG. Brazylijskie temperatury wniósł w nowotarską zimę III Noworoczny Bal Burmistrza, połączony - jak zawsze – z charytatywną akcją na rzecz Fundacji im. Adama Worwy. Gorące, południowoamerykańskie rytmy niewątpliwie rozpaliły ofiarność gości, którzy wypełnili dużą salę i antresolę „Góralskiej strawy”.

Hokeiści u małych pacjentów - z pięcioma workami maskotek

P2960453NOWY TARG. Mniejsi i więksi pacjenci oddziału pediatrycznego Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego na mecz – wiadomo – nie przyjdą. Dlatego hokeiści z pierwszej drużyny przyszli do nich, na oddział. Przynieśli pięć worków pluszowych zabawek i poduszeczek.

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama