Podhale Region

Sobota, 21 lipiec 2018

Ostatnia aktualizacjaWt, 24 Lip 2018 3pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Nasze sprawy

Reklama

Społeczeństwo

22 – 29. lipca. 8 dni Pikniku Jeździeckiego na lotnisku

pikjezdz18NOWY TARG. Kolejna efektowna impreza uświetni nowotarskie obchody 100-lecia Niepodległości. Jutro, w niedzielę 22. lipca, rozpocznie się na murawie lotniska 8-dniowy Piknik Jeździecki.

Z Terytorialsami bezpieczniej

180412ide067 wynikOBRONA. Ich zadaniem jest wspieranie i obrona swoich lokalnych społeczności. Motto, noszone w sercu i na mundurze to: ”Zawsze gotowi, zawsze blisko”. Nie ważne, czy zagrozi nam nieprzyjaciel, tragiczne zdarzenie losowe, czy rozszalały żywioł natury, mają służyć nam pomocą. Wojska Obrony Terytorialnej, bo o nich mowa, rozpoczynają rekrutację w naszym regionie.

Program X Nowotarskiego Pikniku Lotniczego

piklotzap181NOWY TARG. Blisko 16 godzin pokazów, ponad 30 maszyn w powietrzu! To wszystko czeka nas już za kilka dni. 7-8 lipca wszystkie drogi będą prowadzić na nowotarskie lotnisko! Poniżej prezentujemy Państwu szczegółowy program na poszczególne dni.

Hektor z 3 miejscem w eliminacjach do XVIII Kynologicznych Mistrzostw Policji

img 5393POWIAT NOWOTARSKI. Przeprowadzono eliminacje do XVIII Kynologicznych Mistrzostw Policji przewodników psów patrolowo-tropiących i patrolowo-tropiących do działań bez kagańca z terenu podległego KWP w Krakowie.

Parkingi w rynku – już pod zarządem Zakładu Zieleni

zmianpark18NOWY TARG. Od dzisiaj administratorem parkingów na rynku – wyposażonych już w parkometry – jest Miejski Zakład Gospodarczy Zieleni i Rekreacji. Zmiana zarządzającego nastąpiła skutkiem upłynięcia terminu umowy zwartej z poprzednim dzierżawcą – firmą BURNOS.

Ogrody – jak marzenie o raju. W Konkursie im. Adama Worwy - po pierwszym przeglądzie

ogródkiprzeg18NOWY TARG. 5-osobowa komisja dokonała pierwszego przeglądu jednorodzinnych i wielomieszkaniowych posesji zgłoszonych do Konkursu na Najpiękniejszy Ogród im. Adama Worwy. XX jubileuszowa edycja nie przyniosła aż tylu co w pierwszych latach Konkursu chętnych do pochwalenia się tym, co kwitnie w otoczeniu domu czy bloku, ale cieszy to, że ciekawych pomysłów na urządzenia ogrodowej przestrzeni jest coraz więcej.

W nowej klinice – szeroki wachlarz świadczeń plus oferta dla turystyki medycznej

allmed1NOWY TARG. Stolica Podhala wzbogaciła się o nową, wysokospecjalistyczną klinikę. Rozwojowe wyzwanie podjęła Grupa Allmedica, tworząc w mieście trzecią swoją placówkę, w nowo wzniesionym i pięknie, stylowo zaprojektowanym obiekcie. Otwarcie z poświęceniem nastąpiło dwa tygodnie po uruchomieniu kliniki, z udziałem wiceministra zdrowia Janusza Cieszyńskiego, odpowiedzialnego za informatyzację tego resortu.

Barany mają się dobrze, ale plusk – całkowicie nieopłacalny

fontannabaran18NOWY TARG. W upalne wakacyjne dni szmer fontanny i ożywcza bryza to duża przyjemność. Ochłody w bryzgach fontann szukają i ludzie, i zwierzęta. Jedna z trzech nowotarskich nie będzie jednak czynna przez wakacje. Przesądziły o tym jej stan techniczny oraz koszty reanimacji i eksploatacji.

IV Festyn Rodzinny "Wesoła Rodzina"

DSC 0021 wynikGMINA SZAFLARY. IV Festyn Rodzinny "Wesoła Rodzina" zorganizował Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus" Gmina Szaflary w ramach Kampanii „No Promil – No Problem” na boisku sportowym w Zaskalu.

Festiwal filmowy Visa Kino Letnie Sopot – Zakopane 2018

VKL Zakopane KATARZYNA JEZIERSKA DYR.MARKETINGU VISA PAWEŁ ADAMSKI OUTDOORCINEMA 215ZAKOPANE. Wystartował najdłuższy wakacyjny festiwal filmowy Visa Kino Letnie Sopot – Zakopane 2018. Za nami pierwszy seans na Kulturalnym Placu Niepodległości w Zakopanem. Do 31 sierpnia cieszymy się dobrymi filmami i rozmawiamy o kinie.

Z pasją i wiarą motocykliści na zlocie z dobrym celem

PODHALE. VIII Zjazd Motocyklowy zorganizowany przez grupę „Pasja i Obraz8wiara” w Miętustwie zgromadził licznych motocyklistów. Był czas na spotkania, rozmowę, ale i Eucharystię.

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama