Podhale Region

Sobota, 21 lipiec 2018

Ostatnia aktualizacjaWt, 24 Lip 2018 3pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Religia XVII Dzień Papieski w Szaflarach

Reklama

Społeczeństwo

XVII Dzień Papieski w Szaflarach

fot. GCKPiT 5

GMINA SZAFLARY. W Kościele Św. Andrzeja Apostoła w Szaflarach w minioną niedzielę odbył się koncert ku czci Św. Jana Pawła II, zorganizowany w ramach obchodów XVII Dnia Papieskiego.

Uroczystość rozpoczęła się wspólną Koronką do Bożego Miłosierdzia, którą poprowadził ks. proboszcz Kazimierz Duraj. Przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowały się dzieci i młodzież z Szaflar, wśród nich: przedszkolaki z Przedszkola Św. Aniołów Stróżów, dzieci z Ogniska Misyjnego działającego przy Szkole Podstawowej w Borze, schola "Gaudenti" oraz schola młodzieżowa i chór działające przy parafii w Szaflarach. Wiersz Wojciecha Gąsienicy-Byrcyna "Wiadra świynconyj wody" recytowała Karolina Kobylarczyk.

Gościnnie wystąpił także zespół "Milusioki" działający przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Nowym Targu oraz Skrzypnianki wraz z kapelą góralską. Koncert poprowadziła Marta Zagórska.

Na zakończenie wszyscy wspólnie zaśpiewali ulubioną pieśń Ojca Świętego "Barkę".

Pomysłodawcą i inicjatorem przedsięwzięcia był ks. wikariusz Jacek Kucz. Organizatorami koncertu byli: Związek Podhalan Oddział Szaflary, Parafia Św. Andrzeja Apostoła, Gmina Szaflary oraz Gminne Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Szaflarach.

Opr. i fot.: GCKPiT 

 Tutaj zdjęcia

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama