Podhale Region

Niedziela, 18 marzec 2018

Ostatnia aktualizacjaPn, 19 Mar 2018 4am

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Religia Dzień Papieski. Mimo deszczu – serca rozpalone dobrocią i modlitwą

Reklama

Społeczeństwo

Dzień Papieski. Mimo deszczu – serca rozpalone dobrocią i modlitwą

dzpap18

NOWY TARG. W XVII Dzień Papieski, poświęcony św. Janowi Pawłowi II, tradycyjnie po niedzielnych Mszach św. zbierane były do puszek ofiary na rzecz zdolnej i utalentowanej młodzieży z biednych rodzin – dzieło to Jan Paweł II nazwał swoim żywym pomnikiem. Delegacja władz miasta pod płaskorzeźbą na frontowej ścianie ratusza, upamiętniającą Papieża-Polaka, złożyła kwiaty i zapaliła znicze. Deszcz nie przeszkodził we wspólnej modlitwie podczas popołudniowych nieszporów przy pomniku Jana Pawła II lotnisku rozsławionym tłumną Mszą w czerwcu 1979 r.

Nieszpory z udziałem nowotarskiego duchowieństwa prowadziła Szkoła Podstawowa Nr 3 na Kowańcu, in. Św. Jana Pawła II.

„Idźmy naprzód z nadzieją!” – to hasło ogólnopolskiego XVII Dnia, które miało stanowić zaproszenie i znak tego, że docieramy do głębi nauczania Papieża Polaka. Dzień Papieski służy upowszechnieniu chrześcijańskiej wizji nadziei, której wyrazicielem, piewcą i świadkiem jest św. Jan Paweł II:

Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.

Centralne obchody Dnia Papieskiego odbyły się w Warszawie. Tego dnia stypendyści modlili się w intencji darczyńców Fundacji podczas Mszy św. w Świątyni Opatrzności Bożej. Na Zamku Królewskim zostały wręczone nagrody TOTUS TUUS. 10. października, odbędzie się tam również konferencja naukowa pt.: „Europa ¬– kryzys i nadzieja”.

W Krakowie Msza Św. w Sanktuarium św. Jana Pawła II była sprawowana pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza. W Katowicach obchody potrwają aż dwa tygodnie. W ich programie znajdzie się m. in. premiera musicalu „Dawid” oraz Koncert Galowy „IDŹMY NAPRZÓD Z NADZIEJĄ” ku czci św. Jana Pawła II.

Nowy Targ - Dzień Papieski

Fot. FB Parafii NSPJ w Nowym Targu

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama