Podhale Region

Niedziela, 18 marzec 2018

Ostatnia aktualizacjaPn, 19 Mar 2018 4am

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Religia Różaniec do granic - w stolicy Tatr

Reklama

Społeczeństwo

Różaniec do granic - w stolicy Tatr

DSC 0002 wynik
DSC 0006 wynik
DSC 0021 wynik

ZAKOPANE. Różaniec do granic był i w stolicy Tatr w kilku kościołach. Górale modlili się w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, a także w kościele św. Krzyża i na Cyhrli.

- Nasz kontynent musi powrócić do korzeni chrześcijańskich - mówił abp Marek Jędraszewski. Podkreślił on, że to szczególny dzień, gdy stajemy na granicy państwa, by modlić się za ojczyznę. - Ta modlitwa to sięganie do czasów pierwszych chrześcijan. Ona stanowi szczególną wartość, bo tylko przez Maryję i z Maryją idziemy na spotkanie z Bogiem. Maryja pomoże nam pokonać wszelkie trudności – mówił.

W uroczystej Eucharystii uczestniczył i burmistrz Leszek Dorula, samorządowcy, członkowie Związku Podhalan, a także członkowie Bractwa św. Jana Pawła II z Krakowa.

Po mszy świętej była adoracja Najświętszego Sakramentu, a następnie, tak jak wszędzie ludzie przeszli do punktów modlitewnych. Były one na Jaszczurówce, pod Wielką Krokwią, w Dolnie Białego, pod Nosalem u sióstr urszulanek, w "Księżówce".

Różaniec do granic był i w innych miejscach powiatu tarzańskiego: w Rzepiskach, w Bukowinie Tatrzańskiej, św. Antoniego w Brzegach, w Kościelisku.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama