Podhale Region

Niedziela, 18 marzec 2018

Ostatnia aktualizacjaPn, 19 Mar 2018 4am

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Religia Różaniec do granic u stóp Królowej Podhala

Reklama

Społeczeństwo

Różaniec do granic u stóp Królowej Podhala

DSC 0054 wynik
DSC 0038 wynik
DSC 0010 wynik

LUDŹMIERZ. U stóp Królowej Podhala w sanktuarium Matki Bożej Ludźmierskiej modliły się dzieci, rodzice, a także babcie i dziadkowie. W modlitwie różańcowej wziął udział arcybiskup Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.

Ks. abp podkreślił, że cieszy go obecność tak wielu rodziców z dziećmi, przypominając, że to właśnie w ludźmierskim sanktuarium przed 20 laty modlił się na różańcu Święty Jan Paweł II.

Początkowo, jak chyba wszędzie był deszcz, potem niebo się rozjaśniło. Cały Maryjny Ogród Różańcowy i stojący pośrodku pomnik Ludźmierskiego Pielgrzyma – Jana Pawła II był w promieniach słońca. Skomentował to obecny abp Marek Jędraszewski podkreślając, że to Maryja z Janem Pawłem II uśmiechnęli się do obecnych.

W Ludźmierzu były dzieci z Ludźmierza, Nowego Targu, Szaflar, Poronina i wielu innych miejscowości. Byli ich rodzice. W różańcu udział wzięła też Barbara Nowak, małopolski kurator oświaty.

Gdy metropolita opuścił sanktuarium, modlitwa trwała nadal. Część wiernych pojechała w wyznaczone miejsca modlitwy w pobliżu granicy.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama