Podhale Region

Czwartek, 23 listopad 2017

Ostatnia aktualizacjaCz, 23 Lis 2017 8am

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Religia Jezus na lodowisku i Matka Boża Ludźmierska (aktualizacja)

Reklama

Społeczeństwo

Jezus na lodowisku i Matka Boża Ludźmierska (aktualizacja)

DSC05526

Pod patronatem medialnym Podhale Region. NOWY TARG. Wydarzenie Ewangelizacyjne „Jezus na lodowisku” trwa. Jest obecna w swej figurze i Matka Boża Ludźmierska – Królowa Podhala. Eucharystii o godzinie 17 będzie przewodniczył ksiądz biskup Grzegorz Ryś, który wygłosi kazanie.

Już po raz czwarty w Stolicy Podhala w Miejskiej Hali Lodowej jest ważne wydarzenie ewangelizacyjne pt. „Jezus na lodowisku”. Tematem tegorocznej edycji spotkania jest rodzina, a myślą przewodnią słowa skierowane przez Maryję do sług w Kanie Galilejskiej „Zróbcie wszystko cokolwiek wam powie ...”(J 2, 5).

Matka Boża Ludźmierska, jak co roku, przyjechała w asyście ks. kustosza Jerzego Filka proboszcza ludźmierskiej bazylik i sióstr Urszulaneki bryczkami. Tym razem jednak jej trasa wiodła z powodu remontu drogi w Ludźmierzu przez Grel. Jednak jak zawsze Matka Boża przejechała przez nowotarski Rynek. 

Po zawiązaniu wspólnoty został odmówiony różaniec, także w intencji rodzin.

Podczas całego spotkania będzie możliwość uczczenia wystawionych relikwii św. Zelii i Ludwika Martin, rodziców św. Tereski z Lisieux. Będą konferencje poświęcone rodzinie, młodym, wygłosi je o. Jerzy Kielech.

- Młodzi będą mogli zainspirować się pięknem, słuchając o tym, jak przeżywać swoją młodość, aby kiedyś, a może w niedalekiej przyszłości, zbudować szczęśliwą rodzinę. Małżonkowie z kolei będą mogli zatrzymać się na chwilę refleksji nad swoim małżeństwem. Podczas odnowienia przyrzeczeń małżeńskich będą mogli, coś sobie wybaczyć, coś zacząć od nowa, a przede wszystkim umocnić swoją miłość. Ten wyjątkowy moment będzie można przeżyć podczas Eucharystii.

Jako, że to rok Św. Brata Alberta, w tym roku będą zbierane ofiary oraz sprzedawane cegiełki na rzecz dzieci z Aleppo. Zebrane środki zostaną przekazane w całości rodzinom w Aleppo poprzez Salezjański Wolontariat Misyjny.

A tutaj galeria zdjęć :)

A tutaj galeria z mszy świętej

Wszystkich tych, którzy nie dadzą rady pojawić się na lodowisku zachęcamy do oglądnia transmisji na naszej stronie. Transmisja online jest w okienku po prawej stronie :)

Szczegółowy program poniżej:

9:00 - Zawiązanie wspólnoty - modlitwa uwielbienie
9:15 - Przywitanie Matki Bożej Ludźmierskiej
9:30 - Przybycie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie Ołtarza
10:30 - Przerwa
11:00 - I Konferencja - O. Jerzy Kielech
12:30 - Przerwa
13:00 – Modlitwa charyzmatyczna – za rodziny, z modlitwą indywidualną nad małżonkami, rodzinami oraz parami, które przygotowują się do małżeństwa
14:00 - Przerwa obiadowa
15:00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia po niej II Konferencja - O. Jerzy Kielech
16:30 - Przerwa
17:00 - EUCHARYSTIA - Homilia Ks. Biskup Grzegorz Ryś. Podczas eucharystii odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
18:30 - Przerwa
19:00 - Świadectwo wolontariuszy z Aleppo, możliwość zakupienia cegiełki na pomoc dla dzieci i ich rodzin w Syrii (płyta – „Nieśmiertelni”)
19:30 - Świadectwo życia we wspólnocie małżeńskiej
20:15 - Adoracja - Prośba o wylanie Ducha Świętego nad rodzinami – Ks. Leszek Harasz (Uwielbienie)
21:30 – Pożegnanie Matki Bożej Ludźmierskiej (rozesłanie i zakończenie)

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama