Podhale Region

Czwartek, 23 listopad 2017

Ostatnia aktualizacjaCz, 23 Lis 2017 8am

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Religia Episkopat Polski dziękował za pielgrzymkę św. Jana Pawła II

Reklama

Społeczeństwo

Episkopat Polski dziękował za pielgrzymkę św. Jana Pawła II

DSC 0219 wynik

ZAKOPANE. Episkopat Polski modlił się dziś w kościele p.w. Św. Krzyża. Msza Święta dziękczynna za dar pielgrzymki z okazji 20-lecia wizyty Jana Pawła II została odprawiona pod przewodnictwem ks. abpa Marka Jędraszewskiego. Homilię wygłosił ks. kard. Stanisław Dziwisz.

W uroczystej Eucharystii udział wzięli samorządowcy z burmistrzem Zakopanego Leszkiem Dorulą i starostą powiatu tatrzańskiego Piotrem Bąkiem na czele. Byli też przedstawiciele instytucji oraz poczty sztandarowe. O oprawę muzyczną zadbał zespół Turliki wraz z góralką kapelą. W darze ołtarza zostały przyniesione przez górali oscypki.

- Dziś, podczas tej Eucharystii dziękujemy Bogu za cały pontyfikat Papieża Rodaka, ale w sposób szczególny za jego szóstą wizytę duszpasterską w naszej Ojczyźnie w 1997 roku. Ojciec Święty za każdym razem przeżywał głęboko przyjazd do Polski. Docierał do najdalszych zakątków ziemi. W jego pasterskim sercu było miejsce dla wszystkich narodów, kultur i języków, ale przecież szczególne miejsce zajmowała w jego sercu Polska, i wcale tego nie ukrywał - mówił kard. Stanisław Dziwisz.

Tuż po mszy świętej był koncert dla dzieci i młodzieży Zespołu Trzecia Godzina Dnia na placu przed kościołem Św. Krzyża.

Tutaj zdjęcia

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama