Podhale Region

Niedziela, 21 styczeń 2018

Ostatnia aktualizacjaN, 21 Sty 2018 8am

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Religia Orawianie pamiętają o świętym Janie Pawle II

Reklama

Społeczeństwo

Orawianie pamiętają o świętym Janie Pawle II

jab pomnikJPII2017

JABŁONKA. Dokładnie o godzinie 21.37 przed pomnikiem Świętego Jana Pawła II Pielgrzyma mieszkańcy Orawy uroczyście uczcili dwunastą rocznicę śmierci Wielkiego Polaka Jana Pawła II. Modlitewne czuwanie poprowadził ksiądz proboszcz Kazimierz Czepiel, dziekan dekanatu orawskiego.

Ksiądz proboszcz podziękował wszystkim za liczne przybycie na modlitwę. Podkreślił, że jest to świadectwo wiary i pamięci o Janie Pawle II. Z kolei wójt Antoni Karlak złożył kwiaty pod pomnikiem. Zapłonęły i znicze.

Uroczystość uświetniła orawska muzyka i schola parafialna „Promyki radości”, działająca przy parafii p.w. Przemienienia Pańskiego prowadzona przez siostrę Monikę. Zaśpiewała ona ulubioną pieśń Jana Pawła II, czyli Barkę.

Wieniec pod obeliskiem Świętego Jana Pawła II na Krowiarkach złożyła z kolei delegacja gminy na czele z zastępcą wójta Bolesławem Wójcikiem. Tam modlitwę poprowadził ksiądz wikary Piotr Wiktor Na modlitewne czuwanie przybyli mieszkańcy Zubrzycy Górnej i młodzież Gimnazjum im. Jana Pawła II w Zubrzycy Górnej.

Tutaj zdjęcia - fot. UG

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama