Podhale Region

Niedziela, 21 styczeń 2018

Ostatnia aktualizacjaN, 21 Sty 2018 8am

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Religia XVI Droga Krzyżowa ulicami miasta. Chodzić w świetle Bożej Prawdy

Reklama

Społeczeństwo

XVI Droga Krzyżowa ulicami miasta. Chodzić w świetle Bożej Prawdy

drogkrzyz17

NOWY TARG. Szesnasty już raz wierni przemierzyli miasto w Drodze Krzyżowej. Wyjątkowo sprzyjająca pogoda wpłynęła też na rekordowo liczny udział nowotarżan w tym publicznym wyznaniu wiary, woli nawrócenia i pokuty. Droga Krzyżowa mogła zgromadzić nawet kilka tysięcy ludzi.

Do tłumu zebranego przed kościołem Najświętszego Serca Pana Jezusa, skąd wyruszała procesja, przy kolejnych stacjach, na blokowych osiedlach, dołączały kolejne osoby, rodziny i grupki. Nie brakowało i uczestników na wózkach inwalidzkich.

Tego roku treści czytań pochodziły z kolumnady bazyliki Matki Bożej Różańcowej w Fatimie. Przypominały one objawienia sprzed stu lat, opromienione „światłem jaśniejszym od słońca”; wydarzenia im towarzyszące i ich przesłania: wezwanie do pokuty, pokory, przebłagalnej modlitwy, otwarcia serc na bożą łaskę. Zawierało się w nich i wskazanie na odkupieńczą moc cierpienia.

W blasku pochodni krzyż przejmowały i niosły różne grupy: Akcja Katolicka z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa i parafii św. Katarzyny, które organizowały Drogę Krzyżową; Straż Honorowa z obu tych parafii, Rycerze Kolumba, górale ze Związku Podhalan, harcerze, młodzież oazowa, lektorska; służba liturgiczna, strażacy z OSP, przedstawiciele wszystkich parafii nowotarskich. Wolną trasę dla procesji zapewniała zmotoryzowana policja, wstrzymując ruch na ulicach i skrzyżowaniach.

Drogę Krzyżową prowadził ks. Daniel Tomczak, w asyście organisty Piotra Augustyna. Za nimi szło grono duchownych, wierni z lampionami i świecami w rękach, co przypominało Chrystusa, który przyszedł „jako światło świata”, „pełen łaski i prawdy”. Każdy z nich niósł Drogą Krzyżową swoje własne doświadczenia, bóle, intencje i prośby.

XVI i być może najtłumniejsza Droga Krzyżowa zakończyła się modlitwą w rynku, przed kościołem św. Katarzyny, a ludzie rozchodzili się do domów w skupieniu, wzmocnieni też poczuciem wspólnoty.

XVI Droga Krzyżowa

Fot. Anna Szopińska

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama