P2180923NOWY TARG. W niedzielę parkowa altana rozbrzmiała muzyką na chwałę Boga. Chmurne popołudnie rozjaśniło światło lamp wzdłuż alejek. Sprawił to Wielkanocny Koncert Uwielbienia – kolejne świadectwo zbożnej aktywności Dobrego Clubu działającego przy parafii Św. Katarzyny i Inicjatywy Otwarte Uwielbienie.

Poprzez dobrą muzykę chcemy oddać chwałę naszemu Bogu oraz głośno i radośnie ogłaszać, że Chrystus prawdziwie Zmartwychwstał! Jest pokój i nadzieja dla Ciebie! – tak zapraszali na to coroczne już religijno-muzyczne wydarzenie jego organizatorzy.

- Bóg przychodzi w deszczu – może i w śniegu... - nawiązywał z uśmiechem do słów Biblii ks. Tadeusz Skupień, opiekun nowotarskich grup Odnowy w Duchu Świętym. Rzeczywiście trzeba było samozaparcia i gorącego serca, żeby wytrwać pośrodku parku w przenikliwym zimnie i siąpiącym deszczu, chwilami i śniego-deszczu. Na rozgrzewkę była gorąca herbata z sokiem, z cytryną, na osłodę – ciasteczka. Szybko zresztą klaskanie, pląsanie, podskoki, powiewanie tęczowymi flagami – przyspieszyły tętno wszystkim zgromadzonym w parku.

Pod dachem altany wypełnionej wcale bogatym instrumentarium grały i śpiewały osoby znane z innych scenicznych występów i składów różnych zespołów. To krzepiące, że w życiu muzycznym Nowego Targu tak spory udział mają wokaliści i muzycy przeniknięci chrześcijańskim duchem. Deszcz nie zdołał zgasić ani paschalnej świecy, która płonęła przed altaną, ani bożej radości, jaką chcieli się dzielić wszyscy wykonawcy.

Inscenizacja zaaranżowana między kolejnymi pieśniami na chwałę Boga, miała wyobrażać zniewolenie człowieka przez grzechy. Poruszany wiatrem nieopodal altany krzyż na płótnie składał się kolorowych odcisków ludzkich dłoni. Symbolika Koncertu Uwielbienia była więc i głęboka, i czytelna.

Marcin Stawicki potrafił wciągnąć grupę dzieciaków do plastycznej zabawy pod dachem altany. Wokół niej może nie było tłumu porównywalnego z letnimi koncertami w rynku, ale ważne, że przyszły osoby w różnym wieku – od maluchów po seniorów. Ważne, że były radość, wiara, miłość wzajemna i duch silniejszy niż złe pogody.

Koncert Uwielbienia w parku

Fot. Anna Szopińska