Podhale Region

Czwartek, 22 marzec 2018

Ostatnia aktualizacjaŚr, 21 Mar 2018 9pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Religia

Reklama

Społeczeństwo

Ekstremalne spotkanie z Bogiem zmienia życie

PODHALE. Ekstremalna Droga Krzyżowa to wyzwanie nie tylko dla ciała, bTak było w Łapszach Niżnych przed rokiem...o trzeba przejść w skupieniu trasę ok. 40 km nocą, ale przede wszystkim dla ducha i duszy. To ćwiczenie duchowe, otwierające na głęboką medytację i modlitwę. Opuszczamy swą strefę komfortu mówiąc Bogu: jestem tutaj nie dlatego, że masz coś dla mnie zrobić, jestem, bo chcę się z Tobą spotkać. Ekstremalna droga krzyżowa, dobrze przeżyta i przygotowana, zmienia życie. To czas słuchania Boga, zrozumienia naszego Odkupienia, Krzyża, cierpienia.

Mężnie wyznajcie wiarę

PODHALE. Sakramentu Bierzmowania w uroczystość Świętego Józefa udzielił abp Marek Jędraszewski metropolita krakowski młodzieży w Małem Cichem w kościele p. w. św. Józefa przy dominikańs26026312107 4fff8c7e2f zkim ośrodku duszpasterskim.

21 – 25 marca - Kochać jak On!

NOWY TARG Rekolekcje Wielkopostne pod hasłem: Kochać jak On! Odbędą się od 21 do25 maRekolekcje wielkopostne internet wynikrca w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa.Rekolekcjonista: ks. Krzysztof Porosło.

Upamiętnili w sanktuarium żołnierza 21. Brygady Strzelców Podhalańskich

LUDŹMIERZ. Dzisiaj w uroczystej mszy świętej i poświęceniu drogi krzyżowej wokół Bazyliki Matki Bożej Ludźmierskiej udział wzięli żołnierze 21. Brygady Strzelców Podhalańskich. JAN 8254To oni ufundowali bowiem jedną ze stacji. To jednak na III stacji jest wizerunek jednego z żołnierzy st. chor. Jana Kiepury, który zginął w Afganistanie 5 lat temu.

17 i 18 marca - Rekolekcje Wielkopostne dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych

Zrzut ekranu 2018 03 09 o 15.09.20 wynikNOWY TARG. Wielkopostne Rekolekcje dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych będą w dwóch terminach.

XVII Droga Krzyżowa ulicami miasta. Aby każdy stawał się Cyrenejczykiem

drogkrzyz18NOWY TARG. Wiatr ziębił, chwiał płomykami pochodni i lampionów, deszcz padał prawie przez cały czas. Ale tłum wiernych, którzy w XVII Drodze Krzyżowej ruszyli ulicami miasta, był niewiele mniejszy niż ubiegłego roku. Modlitewna procesja w piątkowy wieczór trwała prawie 2 godziny.

Misterium Męki Pańskiej. Idź odnaleźć Jego spojrzenie

spojrzmist181NOWY TARG. Ogromny i zbożny wysiłek kolejny raz podjął misteryjny zespół, przygotowując w wielkopostnym czasie aż siedem spektakli. Ok. 3 tysiącom widzów pomogą one w przeżywaniu tajemnicy Męki i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Tegoroczne Misterium, przy wsparciu Miasta, Starostwa i prywatnych darczyńców – kolejny raz powstało pod skrzydłami parafii Św. Jana Pawła II.

Kurtyny Wielkopostne w Orawce

ORAWKA. Od dziś można oglądać kurtyny wielkopostne w liczącym blisko 4 wiekMVC 135Fi kościółku p.w. Św. Jana Chrzciciela w Orawce. Są to kurtyny: „Maria Magdalena pokutująca” i „Matka Boża Bolesna”, „Biczowanie Jezusa” i „Ukrzyżowanie”. Płótna wielkopostne z Orawki pochodzą z XVII wieku. Są niezwykle cenne i rzadkie.

9 – 11 marca - XV Rekolekcje z ks. Tischnerem

LUDŹMIERZ. . XV Rekolekcje góralsko – kaszubskie z ks. Tischnerem, organizowane przez Stowarzyszenie “Drogami Tischnera” będą od 9 do 11 marca w ludźmierskim Sanktuarium. Ich hasło brzmi: „BÓG – BLIŹNrekolekcje tischnerowskie 1 wynikI – SUMIENIE”. Poprowadzi je ks. dr Krzysztof Niedałtowski z Gdańska.

16 marca – XVII Droga Krzyżowa ulicami miasta

NOWY TARG. Już po raz kolejny w najbliższy piątek 16 marca ulicami miasta przejdzie droga krzyżowa. Zapraszają naFot. Anna Szopińska, tak było rok temu... nią Parafialne Oddziały Akcji Katolickiej przy Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Parafii Św. Katarzyny w Nowym Targu.

Nie szukaj znaków – ruszaj w Orszaku! Pierwszy raz w Mieście

orsz3kroli180NOWY TARG. Jako dziesiąty w Polce i pierwszy w Nowym Targu – Orszak Trzech Króli przeszedł z Kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa na rynek. Był to tłum, w którym – oprócz księży, ministrantów, scholi oraz innych parafialnych grup z „nowego” i „starego” kościoła - prym wiodła góralska gromada „Małych Śwarnych” i członków Związku Podhalan.

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama