Podhale Region

Środa, 26 kwiecień 2017

Ostatnia aktualizacjaSo, 29 Kwi 2017 12pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Religia

Reklama

Społeczeństwo

Święto Miłosierdzia Bożego z aktem Zawierzenia Świata

ŁAGIEWNIKI. Mieszkańcy Podhala, także licznie uczestniczyli w nabożeństwach Święta MiłosierdIMG 20170423 113848zia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Widać było nowotarżan, zakopiańczyków oraz górali z podhalańskich wiosek.

Święto Bacowskie - stać przy ziemi i tradycji

bacowskie17LUDŹMIERZ. Święto Bacowskie organizowane w ludźmierskim Sanktuarium koło świętego Wojciecha to tradycja zapoczątkowana przez śp. ks. kustosza Tadeusza Juchasa. Uroczystość, która gromadzi reprezentantów owczarskiej branży – baców, juhasów i ich rodziny; hodowców, przetwórców i lokalne władze – jest elementem pasterskiej tradycji Podhala.

„Słowo u Gaździny Podhala” – księga z nauką wiary, życia, świętości

slowgazd17LUDŹMIERZ. Dużym, ogólnopodhalańskim wydarzeniem stała się promocja najnowszego wydawnictwa Sankuarium, dzieła nowotarżanina Marka Fryźlewicza, gromadzącego teksty wygłoszone w sercu Podhala przez biskupa Karola Wojtyłę, później też jako papieża Jana Pawła II.

"Ekstremalnie" z Jezusem Chrystusem (z filmem)

WIELKI PIĄTEK. Ekstremalna droga krzyżowa, dobrze przeżyta i przygotowana, zmienia życie. To czas słuchania Boga, zrozumienia naszego odkupienia, krzyża, cierpienia. W tym roku w Polsce na trasy ok. 40 km w ciszy, s17522849 1895047234096854 3807489372552649222 nkupieniu, samotności i rozważaniu Męki Pańskiej przeszło w Polsce ok. 60 tysięcy osób. Co roku dołączają się kolejne grupy. W tym roku na naszym terenie po raz pierwszy została zorganizowana Ekstremalna Droga Krzyżowa w Łapszach Niżnych.

XVI Misterium nowotarskie – Wielki jest Pan, potężny i pełen łaski…

misternow17NOWY TARG. Uczestnicy premiery wiedzą już, jak tego roku została ukazana pasyjna historia i z jakie przesłanie mogli zanieść do swoich domów, środowisk, miejsc pracy. Bo jedną z wartości kolejnych edycji misteryjnego spektaklu jest zmienność spojrzenia na wydarzenia sprzed 2 tysięcy lat.

20-lecie wizyty Świętego Jana Pawła II w Zakopanem

STOLICA TATR. Zakopane wkrótce świętować będzie szczJPII slider na strone www ególny jubileusz. W dniach 6-7 czerwca przypada 20. rocznica wizyty Jana Pawła II w Zakopanem. Miasto wspólnie z parafiami, instytucjami i stowarzyszeniami przygotowuje z tej okazji bogaty program uroczystości i wydarzeń towarzyszących.

XIV Rekolekcje z ks. Tischnerem – wolność chrześcijanina i niszczenie autorytetów

rektisch17LUDŹMIERZ. Ludźmierskie Sanktuarium gościło XIV już edycję Rekolekcji z ks. Tischnerem. Tego roku trzydniowemu poruszeniu sumień przyświecało hasło „Wolność chrześcijanina”. Uczestnicy wyjechali ubogaceni mnóstwem duchowych przeżyć i spotkaniami z „ludźmi czynnego dobra”.

Orawianie pamiętają o świętym Janie Pawle II

JABŁONKA. Dokładnie o godzinie 21.37 przed pomnikiem Świętego Jana Pawła II Pielgrzyma mieszkańcy Orawy uroczyście uczcili dwunastą rocznicę śmierci Wielkiego Polaka Jana Pawła II. Modlitewne czuwanie poprowjab pomnikJPII2017adził ksiądz proboszcz Kazimierz Czepiel, dziekan dekanatu orawskiego.

17 – 19 marca. XIV Rekolekcje z ks. Tischnerem – „Wolność chrześcijanina”

rekoltischzap170LUDŹMIERZ. Już jutro, 17. marca, w ludźmierskim Sanktuarium, rozpocznie się XIV edycja Rekolekcji z ks. Tischnerem. Tego roku trzydniowemu poruszeniu sumień przyświeca hasło „Wolność chrześcijanina”.

XVI Droga Krzyżowa ulicami miasta. Chodzić w świetle Bożej Prawdy

drogkrzyz17NOWY TARG. Szesnasty już raz wierni przemierzyli miasto w Drodze Krzyżowej. Wyjątkowo sprzyjająca pogoda wpłynęła też na rekordowo liczny udział nowotarżan w tym publicznym wyznaniu wiary, woli nawrócenia i pokuty. Droga Krzyżowa mogła zgromadzić nawet kilka tysięcy ludzi.

O. Jerzy Jacek Twaróg - ponownie rektorem Polskiej Misji Katolickiej w Argentynie

otwar17MARTIN CORONADO. Podczas Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie pochodzący z Nowego Targu O. Jerzy Jacek Twaróg ofm. został mianowany Rektorem Polskiej Misji Katolickiej w Argentynie na kolejną kadencję: 2017 – 2022.

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama