Podhale Region

Środa, 26 lipiec 2017

Ostatnia aktualizacjaŚr, 26 Lip 2017 3pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Religia

Reklama

Społeczeństwo

36. Piesza Pielgrzymka Góralska na Jasną Górę: drogą duchowej odnowy

pielg17NOWY TARG. 100-osobowa grupa, po błogosławieństwie ks. dziekana Stanisława Strojka, wyruszyła w niedzielę, po godz. 8.00 rano, z kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa, na pielgrzymkową trasę. W lipcu i sierpniu drogi wiernych z wielu polskich parafii prowadzą bowiem na Jasną Górę.

Zawierzenie Sercu Maryi - Róże Różańcowe w Ludźmierzu

LUDŹMIERZ. Róże Różańcowe, ok. tysiąc osób, z arcDSC05769hidiecezji krakowskiej spotkały się w sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala. Była uroczysta msza święta koncelebrowana przez 12 kapłanów pod przewodnictwem ks. prof. Stanisława Szczepańca, moderatora diecezjalnego Róż Różańcowych. Był wspólny różaniec, świadectwa, konferencja i przedstawienie w wykonaniu najmłodszych uczestników.

Strażacy i motocykliści pielgrzymowali do Królowej Podhala

LUDŹMIERZ. Strażacy i motocykliści już po raz 13. Pielgrzymowali Papieską Drogą od Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach do Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu, tą samą, którą w 1997 roku przeDSC04897był św. Jan Paweł II.

Procesja Bożego Ciała przeszła w stolicy Podhala

NOWY TARG. Dzisiejsza uroczystość Bożego Ciała, czyli Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej w Stolicy Podhala zgromadziła tłummy wiernych. Uczestniczyli oni w procesji do czterech ołtarzy idącej przez Rynek z kościoła p.w. ŚDSC05632więtej Katarzyny do kościoła p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa.

20. Sursum Corda

LUDŹMIERZ. Z 20. pielgrzymką „Sursum corda” - Drogą Papieską z sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach do sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala wędrowali pielgrzymi. Pieszo przDSC04821eszli ok. 38 km. Tą samą trasą – co należy przypominać - 7 czerwca 1997 roku, czyli dokładnie 20 lat temu jechał Papież, teraz Święty Jan Paweł II, który to wówczas sam siebie nazwał ludźmierskim pielgrzymem.

Jezus na lodowisku i Matka Boża Ludźmierska (aktualizacja)

Pod patronatem medialnym Podhale Region. NOWY TARG. Wydarzenie Ewangelizacyjne „Jezus na lodowisku” trwa. Jest obecna w swej figurze i Matka Boża Ludźmierska – Królowa Podhala. Eucharystii o godzinie 17 będzie pDSC05526rzewodniczył ksiądz biskup Grzegorz Ryś, który wygłosi kazanie.

Śpiewajmy Ludźmierskiej Pani

Pod patronatem medialnym Podhale Region. LUDŹMIERZ. VIII Koncert ChóróDSC 0020w Śpiewajmy Ludźmierskiej Pani im. ks. prałata Tadeusza Juchasa - jak co roku - zgromadził liczne chóry oraz melomanów w Bazylice ludźmierskiej. Tym razem odbył się dokładnie w niedzielę Zesłania Pańskiego.

Episkopat Polski dziękował za pielgrzymkę św. Jana Pawła II

ZAKOPANE. Episkopat Polski modlił się dziś w kościele pDSC 0219 wynik.w. Św. Krzyża. Msza Święta dziękczynna za dar pielgrzymki z okazji 20-lecia wizyty Jana Pawła II została odprawiona pod przewodnictwem ks. abpa Marka Jędraszewskiego. Homilię wygłosił ks. kard. Stanisław Dziwisz.

Przegląd Pieśni Religijnej w Rokicinach Podhalańskich

GMINA RABA WYŻNA. XV Gminny Przegląd Pieśni Religijnej odbył się w kościele Parafialnym w Rokicinacrokiciny przeglad wynikh Podhalańskich.

Msza święta i wyprawa na Kalatówki

ZAKOPANE. Mszy św. z okazji 100-lecia śmierci św. Brata Alberta oraz 20-lecia beatyfikacji błogosławionej Bernardyny Jabłońskiej przewodniczył ks. bp Łukasz Buzun, powitał go ks. proboszcz Mariusz Dziuba. Została ona odprawiona w koDSC 0068ściele p.w. św. Krzyża. Tuż po niej była pielgrzymka śladami św. Jana Pawła II do pustelni św. Brata Alberta na Kalatówkach.

Metropolita Krakowski abp. Marek Jędraszewski poświęcił uczelnianą kaplicę (aktualizacja)

NOWY TARG. Dzisiaj ksiądz arcybiskup Marek Jędraszewski, metropolita krakowski poświęcił kaplicę w Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Targu. Nosi ona od teraz wezwanie błogosławioDSC04393nego Piotra Jerzego Frassatiego, beatyfikowanego przez papieża św. Jana Pawła II 20 maja 1990 roku na placu św. Piotra w Rzymie, patrona młodzieży, studentów, ludzi gór i Akcji Katolickiej.

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama