Podhale Region

Środa, 15 sierpień 2018

Ostatnia aktualizacjaWt, 14 Sie 2018 10pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Religia

Reklama

Społeczeństwo

38. Msza Ludzi Gór – słowo o ślebodzie i kilkutysięczna rzesza

mszaturbacz181GORCE. W niedzielę od rana drogi z obu stron Gorców wiodły do kaplicy pod Turbaczem. Wędrowców nie odstraszały rozmoknięte po obfitym deszczu szlaki. Inni organizowali transport terenowymi samochodami, jeszcze inni wyruszyli na rowerach górskich lub konno. Wszystkich ich przyciągnęła 38. Msza Ludzi Gór z metropolitą krakowskim, arcybiskupem Markiem Jędraszewskim.

37 Piesza Pielgrzymka Góralska na Jasną Górę do Matki (zdjęcia z każdego dnia)

DSC01728PODHALE/JASNA GÓRA. Szli w czterech grupach: Bachledówka, Nowy Targ, Orawa i Rabka. Wszyscy jednak podążali w tym samym kierunku do Matki Bożej Królowej Polski na Jasną Górę do Częstochowy. Każdy pielgrzym niósł własne intencje, ale i tych spotkanych po drodze, modlił się też za Polskę w 100 - lecie Odzyskania Niepodległości. 37 Pielgrzymka Góralska szła 9 lub 8 dni w zależności od miejska skąd ruszyła. 9 dni szli pielgrzymi z Bachledówki i z Nowego Targu, po 8 ci z Orawy i Rabki. Średnio dziennie pokonywali 30 km trasy idąc drogami, lasami i polami.

Rycerze Kolumba bronią, niosą pomoc, modlą się

DSC00690ZAKOPANE. Uroczystą mszę świętą podsumowującą trzydniowe spotkanie Rycerzy Kolumba odprawił w kościele p.w. Św. Krzyża ks. kard. Stanisław Dziwisz. Była ona połączona z zaprzysiężeniem Rady Stanowej Rycerzy Kolumba w Polsce. W koncelebrze udział wzięło 10 księży, a wśród nich ks. Krzysztof Halaczek, rodem z zakopiańskiej parafii św. Krzyża, świętujący w tym roku 10 lecie kapłaństwa.

Z Podhala do Medjugorie przez Łagiewniki

36707495 2024828040925363 5932103022715863040 nPIELRZYMKA. Wyjechali na motocyklach z całej Polski w ramach III Pielgrzymki Motocyklowej pt. „Iskra Miłosierdzia” – Kraków – Medjugorie 2018”. Pokonali w spiekocie i deszczu trasę od Krakowa z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach aż do Medjugorie, w sumie ponad 1300 kilometrów. Tak świadczyli o swej wierze Europie. Wśród motocyklistów byli i pielgrzymi z Podhala.

VI Pielgrzymka do Gaździny Podhala. Amazonki – niewiasty walczące

Amazonki18LUDŹMIERZ. Z roku na rok większe, bo tym razem już blisko 200-osobowe grono Amazonek z południowej Polski i ze Słowacji, szósty raz zawitało w ludźmierskim Sanktuarium. Te doroczne pielgrzymki do Gaździny Podhala są pełne modlitewnych próśb i dziękczynień. Spotkania to zarazem okazja do rozmów o problemach środowiska i do planowania akcji profilaktycznych.

Od Królowej Podhala pielgrzymują do Królowej Polski

DSC01006LUDŹMIERZ. Dzisiaj 37 Piesza Pielgrzymka Góralska na Jasną Górę – „Strumieniu odsłoń mi tajemnicę swego początku” ruszyła z Bachledówki i z Nowego Targu. Nowotarscy pielgrzymi uroczysta msze świętą na rozpoczęcie pielgrzymiego szlaku mieli w sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu.

Jezus na lodowisku - Alter Chrystus (aktualizacja)

Pod patronatem medialnym Podhale Region. NOWY TARG. Hasłem tegorocznej edycji wielkiego dzieła ewangelizacyjnego „Jezus na lodowisku” były słowa Ewangelii św. Łukasza "Przyjdźcie do DSC00513mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a JA was pokrzepię". I tak było. Przez cały dzień przychodzili ludzie, choćby tylko na chwilę modlitwy. Najwięcej było ich na Eucharystii z prośbą o wylanie Ducha Świętego wraz z modlitwą o uzdrowienie i na uwielbieniu, wówczas pełna była miejska hala lodowa.

37. Piesza Pielgrzymka Góralska na Jasną Górę. – Niech to będzie czas błogosławiony

pielgrz18NOWY TARG. Dzień po dniu z podhalańskich parafii wyruszają pielgrzymki na Jasną Górę. Dziś wyszła o wiele większa niż ubiegłego roku, bo 150-oosbowa grupa z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po drodze będą do niej dołączać inne grupy, a najliczniejsza – w Makowie.

JA was pokrzepię... - Jezus na lodowisku. (tutaj transmisja na żywo)

DSC00473Pod patronatem medialnym Podhale Region. NOWY TARG. Wydarzenie Ewangelizacyjne „Jezus na lodowisku” trwa. Jest obecna w swej figurze i Matka Boża Ludźmierska – Królowa Podhala. Eucharystia będzie o godzinie 18 będzie Eucharystia z prośbą o wylanie Ducha Świętego wraz z modlitwą o uzdrowienie.

Msza u św. Huberta na polanie Jana Pawła II

DSC 0024GMINA RABA WYŻNA. W intencji dobrego i bezpiecznego wypoczynku i o błogosławieństwo Boże na czas wakacji, urlopów i początku sezonu turystycznego modlono się na polanie Jana Pawła II w kaplicy św. Huberta. Nabożeństwo było też sprawowane w intencji tych, którzy pracują w lasach oraz śp. Beaty Kacwin, nauczycielki, która co roku wraz z uczniami bywała na tej polanie, by się modlić.

Rodzinny festyn przy parafii św. Jana Pawła II

NOWY TARG. W niedzielę Festyn Rodzinny odbył się w niedzielę w Parafii pw. św. Jana Pawła II. Bogaty i ciekawy program sprawił, że każdy, kto przybyłDSC 5429 tego dnia na plac przykościelny mógł znaleźć dla siebie wszelkiego rodzaju atrakcje. Również i pogoda okazała się łaskawa dla organizatorów i pomimo zbierających się ciemnych chmur deszcz ominął szerokim łukiem uczestników festynu.

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama