Podhale Region

Środa, 15 sierpień 2018

Ostatnia aktualizacjaWt, 14 Sie 2018 10pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Wypoczynek i turystyka Wkrótce Centrum Narciarstwa Biegowego Gorce- Klikuszowa

Reklama

Społeczeństwo

Wkrótce Centrum Narciarstwa Biegowego Gorce- Klikuszowa

Kilkuszowa 02 wynik
Kilkuszowa 01 wynik
Kilkuszowa 03 wynik
Kilkuszowa 04 wynik
Kilkuszowa 05 wynik
Kilkuszowa 06 wynik
Kilkuszowa 07a wynik
Kilkuszowa 07 wynik
Kilkuszowa 08 wynik
Kilkuszowa 09 wynik
Kilkuszowa 10 wynik
Kilkuszowa 11 wynik

GMINA NOWY TARG. Dwie dotacje otrzymała nowotarska gmina. Dzięki temu powstanie Centrum Narciarstwa Biegowego Gorce- Klikuszowa.

- W Klikuszowej powstanie Centrum Narciarstwa Biegowego. Gmina pozyskała 2 dotacje na budowę ośrodka w łącznej wysokości ponad 6 mln zł, jedną a Ministerstwa Sportu (4mln zł) , drugą z Urzędu Marszałkowskiego (2mln zł) i przygotowuje się do ogłoszenia przetargu na tę inwestycję. Całkowity szacowany koszt inwestycji przekroczy 10 mln zł -informuje Jan Smarduch Wójt Gminy Nowy Targ.

W ramach projektu powstanie ośrodek o charakterze szkoleniowo-rekreacyjnym przeznaczony dla dzieci i młodzieży uczestniczących w gminnym programie narciarstwa biegowego, klubów sportowych oraz turystów i mieszkańców Podhala. Będzie stanowił on doskonałe uzupełnienie oferty, jaką oferują rozpoznawalne w całej Polsce i unikatowe szlaki narciarstwa biegowego w Obidowej i jest kolejnym elementem strategii rozwoju gminy Nowy Targ poprzez turystykę.

Zakres rzeczowy zadania obejmuje: budowę narciarskiej trasy biegowej, a w okresie poza zimowym trasy nartorolkowej o łącznej długości 1,85 km (pętle do biegów dystansowych) o szerokości ok. 9 m na podbiegach oraz 6 m na zjazdach, stadion biegowy z trybunami o wymiarach 122 m x 44 m, budowę budynku zaplecza o powierzchni całkowitej 420 m², ujęcia wody zasilającej instalację naśnieżającą, budowę mostu (estakady), budowę sieci oświetlenia, budowę sieci kanalizacji deszczowej, przyłączy: wodnego, kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej oraz zakup i montaż instalacji naśnieżającej.

Budowa obiektu rozpocznie się w 2018 roku a zakończy w roku 2020. Ośrodek dzięki nowoczesnemu systemowi śnieżenia, oświetleniu oraz zapleczu szatniowemu i socjalnemu, a także trasie nartorolkowej w okresie letnim będzie w znakomity sposób poszerzał ofertę turystyczno-rekreacyjną gminy Nowy Targ.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama