Podhale Region

Niedziela, 18 marzec 2018

Ostatnia aktualizacjaPn, 19 Mar 2018 4am

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Wypoczynek i turystyka Czarny Dunajec z nowy ścieżkami

Reklama

Społeczeństwo

Czarny Dunajec z nowy ścieżkami

6b6f97752b29ac8c6dca6e9593fe4187 wynik
17e7d42d4d2452fab89b60f566439eff wynik

GMINA CZARNY DUNAJEC. Czarnodunajecka gmina jest pełna zabytków i historii. Teraz coraz śmielej stawia i na turystykę oraz inwestycje przygotowywane z myślą o turystach. Są budowane i rozbudowywane ścieżki rowerowe.

Niedawno powstał kolejny już odcinek ponad 3 kilometrowej ścieżki rowerowej w Cichem Górnem w ciągu gminnej drogi Zoki – Dutkówka. Łączy ona gminę Czarny Dunajec z gminami: Kościelisko i Poronin. Dzięki niej można dojechać na rowerze na Butorowy Wierch, Gubałówkę i dalej aż do samego Zakopanego.

Ścieżka powstała w ramach projektu pn. „Rowerem po kulturowym i przyrodniczym dziedzictwie pogranicza” realizowany w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.

Projekt „Rowerem po kulturowym i przyrodniczym dziedzictwie pogranicza” ma na celu rozbudowę nowych ścieżek rowerowych. Dopełnią one popularny wśród turystów szlak pn. : „Historyczno – kulturowo - przyrodniczy szlak wokół Tatr” i pozwolą dotrzeć do miejsc miej znanych, a ważnych ze względów historycznych oraz walorów krajobrazowych. Dodatkowo przyczynią się do popularyzacji turystyki aktywnej, przyjaznej środowisku.

Odcinek Zoki - Dutkówka jest częścią projektu. Są tu dwie wiaty postojowe dla zwiedzających. Sama natomiast trasa ma charakter górski który dzięki ostrym i trudnym podjazdom jest ona atrakcyjna, zarówno dla osób ceniących sobie trudne podjazdy, jak i dla tych ceniących naturę. Trasa łączy bezpośrednio historyczno - kulturowo-przyrodniczy szlak wokół Tatr z Gubałówką. Warto zaznaczyć, że trasa dopuszcza dojazd mieszkańców do swoich nieruchomości.

Całkowity koszt przebudowy drogi gminnej Zoki-Dutkówka w Cichem w ramach projektu pn.: „Rowerem po kulturowym i przyrodniczym dziedzictwie pogranicza” współfinansowany był ze środków Unii Europejskiej i wyniósł 1 594 003,74 zł. Pozyskane dofinansowanie wyniosło natomiast 1 354 903,18 zł, a wkład własny Urzędu Gminy Czarny Dunajec wyniósł 239 100,56 zł.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama