Podhale Region

Czwartek, 23 listopad 2017

Ostatnia aktualizacjaCz, 23 Lis 2017 8am

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Wypoczynek i turystyka 370 tys. zł dla GOPR, TOPR i WPR

Reklama

Społeczeństwo

370 tys. zł dla GOPR, TOPR i WPR

wodne pogotowie wynik

RATOWNICTWO. Zarówno ratownicy górscy GOPR i TOPR, jak i wodni WPR, otrzymali spore wsparcie Województwa Małopolskiego. W sumie 370 tys. złotych.

Grupa Podhalańska Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego otrzymała 250 tysięcy złotych na działania ratownicze. Z kolei 50 tys. zł dostała Grupa Beskidzka GOPR na zapewnienie bezpieczeństwa osobom w górach, tyle samo otrzymało Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe na utrzymanie gotowości ratowniczej i szkolenia. Natomiast 20 tys. zł dostało Wodne Pogotowie Ratunkowe na zabezpieczenie ratownicze jeziora Czorsztyńskiego.

Dofinansowanie dostały i inne małopolskie jednostki ratownicze. Łączna pula dofinansowania wyniosła 1 mln zł.

Dofinansowanie dla ratowników wodnych i górskich zostało przyznane już po raz piąty. Organizacje pozarządowe uprawnione do ratowania ludzi w górach i w wodzie z Małopolski mogły starać się o pieniądze na utrzymanie gotowości i prowadzenie działań ratowniczych, a także organizowanie i prowadzenie szkoleń dla ratowników górskich, wodnych oraz psów ratowniczych.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama