Podhale Region

Czwartek, 23 listopad 2017

Ostatnia aktualizacjaCz, 23 Lis 2017 8am

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Wypoczynek i turystyka Szybsze połączenie z Krakowa pod Tatry

Reklama

Społeczeństwo

Szybsze połączenie z Krakowa pod Tatry

szybki pociag

KOMUNIKACJA. Specjalne kursy pociągów są już z Krakowa do Zakopanego. Obowiązuje też reorganizacja ruchu związana z remontami i otwarciem łącznicy w Suchej Beskidzkiej. Zmiany w ruchu i nowy rozkład jazdy pociągów zaczęły obowiązywać od 11 czerwca.

Ekspresowe połączenia do Zakopanego jest dla tych, którzy planują spędzić długi weekend pod Tatrami. 15 i 18 czerwca trasę Kraków Główny – Zakopane będą mogli pokonać w 2:45 min nowoczesnym Impulsem wyposażonym w internet, klimatyzację i wszystkie udogodnienia dla pasażerów.

- Dla wygody podróżnych w tych dniach wydłużone zostaną także wybrane połączenia realizowane przez PolRegio. Większość pociągów rozpoczynających i kończących swój bieg na stacji Kraków Płaszów w czerwcowy długi weekend kursować będzie z/do dworca Kraków Główny. Połączenie zostały zaplanowane tak, by do Zakopanego mogły dojechać zarówno osoby, które w stolicy gór chcą spędzić tylko jeden dzień, jak i te, które na Podhalu planują zostać trochę dłużej – informuje urząd marszałkowski.

To dzięki temu, że łącznica kolejowa w Suchej Beskidzkiej jest już gotowa, to od 11 czerwca o 15 minut szybciej pojadą pociągi z Krakowa do stolicy tatr - Zakopanego. - Wszystko za sprawą oddania do użytku łącznicy kolejowej w Suchej Beskidzkiej, przez którą od niedzieli będą jechać pociągi na Podhale. Co więcej, w dotychczasowych relacjach będą kursować pociągi kończące i rozpoczynające bieg w Suchej Beskidzkiej oraz skomunikowane z pociągami do Żywca – informuje urząd marszałkowski.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama