Podhale Region

Środa, 26 kwiecień 2017

Ostatnia aktualizacjaSo, 29 Kwi 2017 12pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Wypoczynek i turystyka

Reklama

Społeczeństwo

Współpraca parków narodowych przedłużona (z zdjęciami z koncertu)

ZAKOPANE. Porozumienie o dalszej współpracy trwającej już od dekady przedłużyły wFOT Ab wynikładze Tatrzańskiego Parku Narodowego, Tatranskiego Národnego Parku TANAP po stronie słowackiej oraz Rocky Mountain National Park, czyli Parku Narodowego Gór Skalistych w USA. W uroczystości udział wziął Walter Braunohler konsul generalny USA w Krakowie.

Puchar Polan Gorczańskich 2017 - najszybszy Piotr Huzior

POWIAT NOWOTARSKI. Tradycyjnie w Lany Poniedziałek "Ludzie Gór" spotkali się na Polanie10 Walusiowej w Waksmundzie, aby wziąć udział w 53 Zawodach o Puchar Polan Gorczańskich. Warunki śniegowe nie pozwoliły na rozegranie konkurencji narciarskich więc zamiast zjazdów odbył się VI Bieg Śladami Niedźwiedzia.

Ambasadorzy w stolicy Tatr

ZAKOPANE. Szefowie Misji Dyplomatycznych aż z 31 państw świDSC03660ata, nierzadko wraz z rodzinami, odwiedzili Zakopane. Większość z nich swą misję zaczęła dopiero pełnić w Polsce. To dlatego poznają kraj, ludzi i panujące u nas obyczaje. Oficjalnie w urzędzie miasta powitał ich burmistrz Leszek Dorula.

Modernizacja Wielkiej Krokwi

ZAKOPANE. Trwa modernizacja Wielkiej Krokwi, zarządzanej przez Centralny Ośrodek Sportu - Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem. Został już wyłoniony wykonawca do realizacji tegoż zadania pn. „Wielka Krokiew COSOPO Zakopane wynikRozbudowa skoczni narciarskiej Wielka Krokiew – II etap w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem”.

Prezydenci Polski i Słowacji na nartach na Kasprowym Wierchu

TATRY. Prezydent Andrzej Duda oraz Prezydent Andrej Kiska spędzili piątkowPKL Prezydent Andrzej Duda na Kasprowym Wierchu fot. Paweł Murzyne południe na nartach na Kasprowym Wierchu. Jeździli po najwyżej położonych, jedynych zapewniających alpejskie warunki trasach narciarskich w Polsce.

Zakopane: aktualizacja informacji dla podróżujących autobusami po zmianie miejsca odjazdów

ZAKOPANE. Od 1 kwietnia w Zakopanem zmieniło się miejscNowe miejsce odjazdów spod Dworca PKP   fot. Urząd Miasta Zakopane e odjazdów autobusów dalekobieżnych, które kursują teraz z placu przy dworcu PKP. Pierwsze godziny funkcjonowania nowego miejsca pokazały, że konieczna jest niewielka modyfikacja rozmieszczenia przystanków. Przez cały weekend podróżnym pomagali mobilni informatorzy.

„15 lat współpracy miasta Trstena i Gminy Jabłonka w kulturze i ochronie środowiska przyrodniczego"

GMINA JABŁONKA. Konferencja pt. „15 lat współpracy miasta Trstena i Gminy Jabłonka w kulturze i ochronie środowiska przyrodniczego” odbyła się w Trstenie w ramach zakończenia wspólnego projektu pn. „Wielokulturowe dDSC 0425 Copyziedzictwo Jabłonki i Trsteny”.

Rusza sezon flisacki na Dunajcu

PIENINY. Flisacy na Dunajcu rozpoczynają sezon! Jak każdego roku zacząć należało osezon2d sprawdzenia każdego fragmentu rzeki. W miniony czwartek (30 marca) na przystani w Kątach zebrali się inspektorzy Urzędu Żeglugi Śródlądowej w Krakowie, zarząd Polskiego Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich i członkowie Komisji Kwalifikacyjno-Dyscyplinarnej. Sprawdzono dokładnie i odebrano pierwszych 49 łodzi, następne będą przygotowane na 14 kwietnia do kolejnego odbioru.

Trasa tropem żubra w Gorcach

GMINA NOWY TARG. Tropem wilczej watahy, śladem salamandry, tropem rysia, tropem niedźwiedzia - to tylko niektóre z szlaków rekreacyjnych rowerowych i pieszych w Gorcach na terenie nowotmapy chodz na turbacz wynikarskiej gminy. Teraz powstają kolejne nowe trasy w Waksmundzie i Łopusznej.

„Łąka” i „Las tatrzański” i sala kinowa

ZAKOPANE. Ruszył kolejny etap modernizacji Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego. Z tegtpn wystawa wizualo powodu od poniedziałku (20.03) Centrum jest zamknięte dla zwiedzających ale w tym czasie zyska nowe – bardzo interesujące – atrakcje. Otwarcie planowane jest pod koniec bieżącego roku.

Park Archeologiczny Obłazowa coraz bliżej (aktualizacja)

GMINA NOWY TARG. Przy słynnej jaskini Obłazowej w Nowej Białej powstanie Park Archeo07 WIZ INTERIORELEW11logiczny. Teraz są przygotowywane konieczne projekty uchwał na najbliższą już sesje Rady Gminy. Potem zostaną poczynione niezbędne zmiany w studium. Gmina też poszukuje po stronie słowackiej partnera dla tzw. lustrzanego projektu.

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama