Podhale Region

Środa, 26 lipiec 2017

Ostatnia aktualizacjaŚr, 26 Lip 2017 3pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Wypoczynek i turystyka

Reklama

Społeczeństwo

Kandydaci na baców i juhasów wyruszyli na podhalańskie hale

PODHALE. Nowych 33 baców i 25 juhasów wyruszyło już na barankihale. Zakończyli oni już zajęcia teoretyczne Będą wypasać owce i w bacówkach robić oscypki.

Samorządy słowackiej Orawy za autobusami transgranicznymi

TURYSTYKA. Pełne poparcie dla małopolskiej propozycji uruchomienia transgranicznej linii autobusowej, łączącej Zakopane ze słowacką Orawą i Tatrami Zachodnimi – to efekty konsultacji, które Województwo Małopolskie prowadzi ze słowackimi samorządami lokalnymi. Na początku lipca w Zakopanem uroczyście podpisano litatry ilustracja Kopiowaniest intencyjny dotyczący utworzenia od 2018 roku trzech całorocznych linii autobusowych, łączących polską i słowacką część Podtatrza. Obecnie trwają w tej sprawie rozmowy ze Słowakami, a ich pierwsze efekty są bardzo obiecujące.

Flisacy trzeźwi po kontroli

POWIAT NOWOTARSKI. Trzeźwość flisaków sprawdzili policjanci podflisacy dunajecczas akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Akcje będą powtarzane.

Połączenie transgraniczne na Słowację

ZAKOPANE. Uroczyste podpisanie listu intencyjnego w sprawie uruchomienia polsko-słowackich połączeń transgranicznych będzie w środę 5 lipca w Urzędzie Miasta. Intencją zainteresowanych samorządów jest uruchtatry Kopiowanieomienie cyklicznych połączeń autobusowych z południa Małopolski do słowackiego Kraju Preszowskiego i Żylińskiego.

370 tys. zł dla GOPR, TOPR i WPR

RATOWNICTWO. Zarówno ratownicy górscy GOPR i TOPR, jak i wodni WPR, otrzymali spwodne pogotowie wynikore wsparcie Województwa Małopolskiego. W sumie 370 tys. złotych.

Z górki na rowerze w Zawoi

POWIAT SUSKI. Góry – jak wynika z badania Polskich Kolei Linowych -są najpopularniejszym w Polsce kierunkiem wakacyjnych podróży. Przyciągają one nie tylko widokami i mikroklimatPKL Mosorny Groń 2 wynikem, ale również możliwościami aktywnego spędzania czasu. Już niemal co trzeci Polak (27 proc.) w górach chce przede wszystkim jeździć na rowerze, a 8 proc. chciałoby uprawiać sporty ekstremalne, w tym m.in. downhill, czyli jedną z ekstremalnych odmian kolarstwa górskiego.

Szybsze połączenie z Krakowa pod Tatry

KOMUNIKACJA. Specjalne kursy pociągów są już z Krakowa do Zakopanego. Obowiązuje też reorganizacja ruchu związana z remontami i otwarciem łącznicy w Suchej Beskidzkiej. Zmiany w ruchu i nowy roszybki pociagzkład jazdy pociągów zaczęły obowiązywać od 11 czerwca.

Rusza sklep na ...Kasprowym Wierchu

ZAKOPANE. Kolekcje pamiątkowych gadżetów i linia markowych ubrań bardzo dobrej jakości, będą PKL sklep Kasprowy Wierch gadzety small wynikdostępne już od tego weekendu w nowym sklepie na Kasprowym Wierchu. Wszystkie artykuły zostały zaprojektowane na specjalne zamówienie Polskich Kolei Linowych.

Obchody 20. rocznicy wizyty Ojca Świętego na Kasprowym Wierchu

ZAKOPANE. Reprezentanci Episkopatu i podhalańscy duchowni, pracownicy Polskich Kolei Linowych, mieszkańcy Zakopanego oraz turyści wzięli udział w wyjątkowych obchodach upamiętniających wizytę Ojca Świętego na Kasprowym WierPKL obchody 20. rocznicy wizyty Ojca Świętego na Kasprowym Wierchu 06.06.2017 P.Murzynchu. Odwiedzający mogli m.in. obejrzeć pamiątkowe zdjęcia i film poświęcony Janowi Pawłowi II oraz posłuchać wspomnień tych, którym udało się spotkać z Papieżem.

Marka Tatrzańska 2017

POWIAT TATRZAŃSKI. Uroczyste rozdanie Marki Tatrzańskiej 2016 roku odbyło się 22 czerwca w czwartek podczas VIII Międzynarodowego Forum Górskiego w Pensjonacie „Antałówka” – Polskie TDSC 2193ATRY S.A.

Polacy chętnie na wakacje wybierają góry

PODHALE. Coraz więcej Polaków decyduje się wakacje spędzić w kraju. Południe Polski przyciąga ich niepowm oko Kopiowanietarzalnymi widokami. Duże znaczenie mają również górski mikroklimat i świeże powietrze. Turyści najczęściej wybierają Tatry, w dalszej kolejności Bieszczady i Beskidy.

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama