Podhale Region

Środa, 15 sierpień 2018

Ostatnia aktualizacjaWt, 14 Sie 2018 10pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Kultura i folklor Kulturalna Stolica Podhala luty 2018

Reklama

Społeczeństwo

Kulturalna Stolica Podhala luty 2018

lutykult18

NOWY TARG. W Kulturalnej Stolicy Podhala w lutym królować będzie książka, bowiem aż trzy nasze propozycje spędzenia kulturalnie czasu wiążą się z tym wspaniałym przedmiotem.

Na początek 3. lutego (sobota) o godz.16.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu (al. Tysiąclecia 37) promocja książki „Wspomnienia pracowników Nowotarskich Zakładów Przemysłu Skórzanego Podhale” połączona z wystawą. Wstęp wolny. Nikogo nie trzeba przekonywać jak ważnym zakładem były NSPS „Podhale” w rozwoju naszego Miasta. Tym bardziej warto być na tej promocji książki i... powspominać.

Z kolei 14. lutego (środa) o godz.19.30 w nowotarskim MOKuu promocja książki Romana Dziobonia pt. „Spotkania w Drodze”. Czego możemy się spodziewać? Jak zapowiadają organizatorzy Zespół Śwarni: Notatki z podróży przez życie. Wspomnienia z nie planowanych podróży do ludzi, których Bóg nadgodził, a za ich pośrednictwem do przeszłości, do mądrości, do samego siebie. Zbiór zaskakujących odpowiedzi a pytanie: Dokąd można dojechać rowerem? I jeszcze jedna „książkowa” inicjatywa, bowiem Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu wystartowała z Dyskusyjnym Klubem Książki i tym razem zaprasza 22 lutego (czwartek) o godz.17.00 na spotkanie „Dlaczego warto czytać”. Wstęp wolny.

W lutym polecamy także dwa koncerty muzyczne. Już 8. lutego (czwartek) o godz.18.00 kolejny koncert z cyklu Młoda Podhalańska Filharmonia w Państwowej Szkole Muzycznej w Nowym Targu (ul. Parkowa 12), tym razem z podtytułem „W tanecznym rytmie”. Na tych koncertach zawsze warto być. Kolejny koncert to MOKsession, czyli przegląd zespołów muzycznych w nowotarskim MOK-u w 22. lutego (czwartek) z początkiem o godz.18.00. Wstęp wolny. Tu zachęcamy do zgłaszania swojego udziału wszystkie lokalne zespoły, bandy i kapele, które chciałyby spróbować swoich sił na dużej i profesjonalnej scenie. Dzwońcie do MOK Nowy Targ, tel. 18 266 21 32.

Polecamy także cykl zajęć, warsztatów, spotkań i pokazów filmów dla dzieci i młodzieży w ramach „Zimy w Mieście 2018” w terminie małopolskich ferii zimowych w dniach 12 – 24 lutego. Nowotarskie jednostki jak Miejski Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna czy Muzeum Podhalańskie zapraszają i prezentują szczegółowe programy na osobnych ulotkach i plakatach.

Na koniec dwa spotkania teatralne. Najpierw 10. lutego (sobota) o godz. 18.00 w nowotarskim MOK-u lokalny Zespół Regionalny „Zielony Jawor” z Krempach zaprasza na spektakl „Asynterka”, scenariusz i reżyseria Maria Wnęk. Wstęp wolny. Rzecz dzieje się pod koniec XIX wieku kiedy to przychodzi rozkaz na Spisz o poborze do armii Cesarza Franciszka Józefa. Każdy broni się jak może przed pójściem do wojska bo to długie lata trzeba było służyć, albo można było szybko zginąć. Komedia w dwóch aktach, lekka przyjemna z dużą dawką dobrego humoru.

Tydzień później 17. lutego (sobota) o godz. 18.00 spotkanie z jednymi z największych polskich aktorów: Andrzejem Grabowskim, Janem Peszkiem i Mikołajem Grabowskim podczas spektaklu "Scenariusz dla trzech aktorów”. Bilety 70 zł, rezerwacja: MOK Nowy Targ, tel. 18 266 21 32, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Krótko mówiąc niezapomniany seans zbudowany na doskonałym tekście Bogusława Schaeffera oraz dowcipnej grze prowadzonej przez wspomnianych wybitnych aktorów. Rzecz obowiązkowa.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama