lutykult18NOWY TARG. W Kulturalnej Stolicy Podhala w lutym królować będzie książka, bowiem aż trzy nasze propozycje spędzenia kulturalnie czasu wiążą się z tym wspaniałym przedmiotem.

Na początek 3. lutego (sobota) o godz.16.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu (al. Tysiąclecia 37) promocja książki „Wspomnienia pracowników Nowotarskich Zakładów Przemysłu Skórzanego Podhale” połączona z wystawą. Wstęp wolny. Nikogo nie trzeba przekonywać jak ważnym zakładem były NSPS „Podhale” w rozwoju naszego Miasta. Tym bardziej warto być na tej promocji książki i... powspominać.

Z kolei 14. lutego (środa) o godz.19.30 w nowotarskim MOKuu promocja książki Romana Dziobonia pt. „Spotkania w Drodze”. Czego możemy się spodziewać? Jak zapowiadają organizatorzy Zespół Śwarni: Notatki z podróży przez życie. Wspomnienia z nie planowanych podróży do ludzi, których Bóg nadgodził, a za ich pośrednictwem do przeszłości, do mądrości, do samego siebie. Zbiór zaskakujących odpowiedzi a pytanie: Dokąd można dojechać rowerem? I jeszcze jedna „książkowa” inicjatywa, bowiem Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu wystartowała z Dyskusyjnym Klubem Książki i tym razem zaprasza 22 lutego (czwartek) o godz.17.00 na spotkanie „Dlaczego warto czytać”. Wstęp wolny.

W lutym polecamy także dwa koncerty muzyczne. Już 8. lutego (czwartek) o godz.18.00 kolejny koncert z cyklu Młoda Podhalańska Filharmonia w Państwowej Szkole Muzycznej w Nowym Targu (ul. Parkowa 12), tym razem z podtytułem „W tanecznym rytmie”. Na tych koncertach zawsze warto być. Kolejny koncert to MOKsession, czyli przegląd zespołów muzycznych w nowotarskim MOK-u w 22. lutego (czwartek) z początkiem o godz.18.00. Wstęp wolny. Tu zachęcamy do zgłaszania swojego udziału wszystkie lokalne zespoły, bandy i kapele, które chciałyby spróbować swoich sił na dużej i profesjonalnej scenie. Dzwońcie do MOK Nowy Targ, tel. 18 266 21 32.

Polecamy także cykl zajęć, warsztatów, spotkań i pokazów filmów dla dzieci i młodzieży w ramach „Zimy w Mieście 2018” w terminie małopolskich ferii zimowych w dniach 12 – 24 lutego. Nowotarskie jednostki jak Miejski Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna czy Muzeum Podhalańskie zapraszają i prezentują szczegółowe programy na osobnych ulotkach i plakatach.

Na koniec dwa spotkania teatralne. Najpierw 10. lutego (sobota) o godz. 18.00 w nowotarskim MOK-u lokalny Zespół Regionalny „Zielony Jawor” z Krempach zaprasza na spektakl „Asynterka”, scenariusz i reżyseria Maria Wnęk. Wstęp wolny. Rzecz dzieje się pod koniec XIX wieku kiedy to przychodzi rozkaz na Spisz o poborze do armii Cesarza Franciszka Józefa. Każdy broni się jak może przed pójściem do wojska bo to długie lata trzeba było służyć, albo można było szybko zginąć. Komedia w dwóch aktach, lekka przyjemna z dużą dawką dobrego humoru.

Tydzień później 17. lutego (sobota) o godz. 18.00 spotkanie z jednymi z największych polskich aktorów: Andrzejem Grabowskim, Janem Peszkiem i Mikołajem Grabowskim podczas spektaklu "Scenariusz dla trzech aktorów”. Bilety 70 zł, rezerwacja: MOK Nowy Targ, tel. 18 266 21 32, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Krótko mówiąc niezapomniany seans zbudowany na doskonałym tekście Bogusława Schaeffera oraz dowcipnej grze prowadzonej przez wspomnianych wybitnych aktorów. Rzecz obowiązkowa.