Podhale Region

Niedziela, 21 styczeń 2018

Ostatnia aktualizacjaN, 21 Sty 2018 8am

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Kultura i folklor Orawianie pielęgnują tradycję i kulturę

Reklama

Społeczeństwo

Orawianie pielęgnują tradycję i kulturę

lm dzienorawski2017

JABŁONKA. Dzień Regionalny już tradycyjnie został zorganizowany w Szkole Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Lipnicy Małej. Jego mottem były słowa: Orawo! Ziymio nasa świynto. Wielko miłości niepojynto”

Organizatorzy podkreślili, że tego typu impreza przypomina uczniom o tym, że ich małą ojczyzną jest Orawa, ziemia skalna. To na niej ciężko pracowali ich pradziadkowie i dziadowie. To oni pierwsi wpajali wartości, przypominali, że są nie tylko Orawiakami, ale i Polakami,
- Wpojone nam wartości, tradycje oraz gwarę chcemy kultywować i przekazać następnym pokoleniom.

Tutaj zdjęcia - fot. UG

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama