Podhale Region

Środa, 26 lipiec 2017

Ostatnia aktualizacjaŚr, 26 Lip 2017 3pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Kultura i folklor

Reklama

Społeczeństwo

Zagrali Eugenio Maria Fagiani i Wacław Turek

Pod patronatem medialnym Podhale Region. RABKA-ZDRÓJ. XIV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej im. Ks. Kamila Kowalczyka. Tym razem koncert był w zabytkowym kościółku - Muzeum im. Wł. ODSC 1944rkana. Zagrali na organach Eugenio Maria Fagiani (Włochy), a na akordeonie Wacław Turek.

Basiukowie i Rafał Żur, czyli… muzyka kojąca

basiuki17NOWY TARG. Te nazwiska już gwarantowały muzykę z wysokim znakiem jakości, przy tym sporą dawkę dobrej energii. Trio Tomek i Konrad Basiukowie oraz Rafał Żur to instrumentalno-wokalna i przyjacielska grupka, która kolejne niedzielne popołudnie w parkowej altanie wypełniła tym razem coverami miłych dla ucha soulowo-jazzowych utworów i kompozycjami własnymi, gdyż młodzi absolwenci muzycznych uczelni są towarzystwem zarówno dobrze wykształconym, jak i kreatywnym.

Na pograniczu kultur w Jabłonce

JABŁONKA. XXVI Orawskie Lato w tym roku trwa ażJAN 2598 trzy dni. W ramach imprezy odbył się II Międzynarodowy Festiwal "Na pograniczu kultur w Jabłonce na Orawie":

2017 rokiem Karola Szymanowskiego w Zakopanem

Stanisław Ignacy Witkiewicz Portret Karola Szymanowskiego pastel 1931 fragment Fot. Zbiory Muzeum Narodowego w Krakowie mPOWIAT TATRZAŃSKI. Dla upamiętnienia 80. rocznicy śmierci i 135. rocznicy urodzin twórcy Stabat Mater i Harnasiów Rada Miasta Zakopane ogłosiła rok 2017 Rokiem Karola Szymanowskiego w Zakopanem.

Festyn w Harkabuzie

GMINA RABA WYŻNA. Stowarzyszenie „Czarna Orawa” zorganizowało Festyn Rodzinny. ODSCN5176 wynikdbył się on w niedzielę 2 lipca przy remizie OSP w Harkabuzie.

„Napowietrzne ewolucje” Jerzego Kędziory

RABKA-ZDRÓJ. Miejski Ośrodek Kultury w Rabce Zdroju zorganizował niezwykłą wystawę rzeźb, które ustawioneJAN 0908 są na linach i mimo braku podparcia utrzymują równowagę. W ten niecodzienny sposób eksponuje swoje dzieła Jerzy Kędziora, częstochowski artysta rzeźbiarz.

Nośwarniyjsom Góroleckom Beata Gał

PODHALE. Nośwarniyjsom Góroleckom została wybrana podczas XVIII wnajwarniejsza2017yborów Beata Gał z Białego Dunajca. O koronę walczyło w tym roku 16 dziewcząt.

XXVI Orawskie lato z folklorem i tradycją

JABŁONKA. Występy zespołów regionalnych, kapel i muzyk orawskich, instrumenta JAN3619listów i wokalistów oraz konkursy pielęgnujące miejscowe tradycje to tylko część atrakcji przygotowanych na tegoroczne XXVI Orawskie Lato.

Letnie koncerty w altanie – zainaugurował mistrz akordeonu

drabinaak17NOWY TARG. Zaczęło się w minioną niedzielę, a muzyczne przyjemności pod chmurką trwać będą przez całe latao, z przerwą tylko na Piknik Lotniczy i Jarmark Podhalański. Koncerty w altanie zainaugurował bywały już w Nowym Targu gość z Krakowa – Tomasz Drabina.

45. Góralskie Jodło – z… niespodziewaną prohibicją (aktualizacja)

jadlolop17Konkurs pod patronatem naszej gazety internetowej PODHALE REGION.

ŁOPUSZNA. Jeden z najstarszych, a na pewno najsłynniejszy w Polsce konkurs potraw regionalnych wyraźnie zasłużył na łaskawość nieba. W niedzielne popołudnie chmury ciągnące od Tatr nad Łopuszną się rozproszyły i tłum zgromadzony na placu przy Gminnym Ośrodku Kultury mógł do woli zażywać rozkoszy podniebienia oraz wszelakich rozrywek. 16 kół gospodyń z całej gminy Nowy Targ uwarzyło i rozłożyło na stołach ponad 400 potraw.

VI Bustrycańskie Namowiny

POWIAT TATRZAŃSKI. Motywem przewodnim imprezy w bystrzyku czyli VI BustrycDSC 2762 wynikańskich Namowin w ramach Tatrzańskich wici były "Nomowiny", czyli zwyczaje związane z poprzedzającą wesele wizytą młodego w domu wybranki, podczas której ustalano wielkość posagu oraz szczegóły związane z uroczystością zaślubin.

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama